Zdravá výživa pro děti – online poradenství po celé ČR

7. 5. 2022

Zdraví je základní životní hodnotou u dospělých i u dětí. V iHřiště se věnujeme podpoře zdraví a pohybu dětí různých věkových skupin. Snažíme se je inspirovat k radosti z pohybu pomocí mobilní aplikace iHřiště.

Kromě pohybu je pro zdravé tělo velmi důležitá i kvalitní a zdravá strava pro děti. Dětské tělo se rychle vyvíjí a vhodná strava a zdravá dětská výživa se stává základem jejich růstu, imunity, pevné fyzičky, síly, vitality a dobře fungujícího mozku, který se neustále učí něco nového. Jídlo jako lék funguje u dětí mnohem více, než u dospělých. Dlouhodobé vytváření zdravých stravovacích návyků u dětí se věnuje i známá nutriční terapeutka Martina Korejčková z Plzně.

Martinu Korejčkovou považujeme za odbornici v oboru, která umí radostí z dobrého jídla inspirovat děti i dospělé. Proto bychom vám rádi představili její práci, kterou je online konzultace o stravování.

Máte chuť naučit své děti zdravěji jíst? Zajímá vás dětská výživa? Nedaří se vám zbavit je závislosti na sladkostech, tučném, nebo fast-foodu? Děti vám leniví před očima, jsou stále nalepené na tabletu nebo počítači a u toho se krmí vším možným, a ne a ne jít ven si hrát? Nutriční terapeut vám může efektivně pomoci inspirovat vaše děti ke zdravému jídlu, snížit jejich nadváhu nebo obezitu a opět jim připomenout, jak je krásné a oživující hrát si a dovádět venku s kamarády, při sportu, nebo na hřišti.

„Cokoliv sníš, stane se tvou součástí,“ řekl již Buddha před 2000 lety a toto úsloví platí dodnes. Živiny se stávají součástí buněk, svalů a kostí a proto je hlavně u dětí ve vývinu velmi důležité, aby jedly zdravě. Dětský jídelníček by měl obsahovat ideální poměr sacharidů, tuků i bílkovin, dále důležitých vitamínů a minerálů, ale i omega kyselin. Ty najdeme samozřejmě v ovoci, zelenině, rybách, mléčných výrobcích, obilovinách, masu a dalších potravinách.

Děti potřebují ještě více živin, vitamínů a minerálů, než dospělí, protože se jim vyvíjí organismus, imunita, fyzická síla, mozek, nervová soustava, všechny orgány a celé tělo. Kvalitní stravování dětí je základ. Každé tělo potřebuje ale přesto individuální stravování kvůli různým faktorům. Martina Korejčková vám i vašim dětem ráda sestaví  individuální jídelníček na míru, aby byl váš organismus v harmonii, což se jinak nazývá i tzv léčba stravou. Prezentuje se heslem „stravování s radostí“. Dokáže sestavit i individuální stravování při potravinových intolerancích, a zkušenosti má i s protizánětlivou stravou.

Děti si mnohdy dělají co chtějí, protože se cítí být často do řady oblastí svého života nuceny. Učení, škola, různé povinnosti, někdy i neoblíbené kroužky, příkazy, zákazy a rozkazy – a výsledek je zatvrzelé dítě, které tvrdohlavě odmítá i dobře míněnou radu. Pokud se i vám nedaří motivovat děti ke sportu a zdraví, Martina Korejčková vám může pomoci inspirovat vaše dítě ke zdravějšímu stravování s radostí a úsměvem. Může vám pomoci ať už jste odkudkoliv – vytváří online jídelníčky a osobní konzultace stravování.Internet a časopisy jsou plné rad o stravování co se má a nemá, nebo musí a nesmí. Málokdo se ale skutečně vyzná v tom, jaký jídelníček je vhodný a dobrý právě pro něj. Univerzální rady o výživě obvykle neplatí pro každého, ať už jde o dítě, nebo dospělého.