iHřiště pro školství

revoluční výuková pomůcka

Co je iHřiště

iHřiště je jakási magie, která funguje na bázi komunikace chytrého telefonu a vysílacích bodů, které jsou fyzicky ukryty na hřišti a v nejbližším okolí. Uživatel pak následně dostává zadané jednotlivé úkoly, dozvídá se nové informace, či i hraje hry, na základě svého pohybu po hřišti. Hra nejde hrát tak, že se jen sedí na lavičce a tupě kliká do telefonu. S iHřištěm se musí hráč pohybovat po hřišti, někdy vylézt do výšky, jindy zase popoběhnout, aby byl rychlejší než ostatní. Smyslem celé hry je výuka na čerstvém vzduchu, podpora soutěživosti a také samostatného plnění úkolů. Věci, které jsou v dnešní době tak žádané a ve školním prostředí možná někdy těžko realizovatelné. S naším řešením, kdy nainstalujeme fyzické iHřiště a pomůžeme se zaškolením, je vše snadné. Vy si budete moci tvořit vlastní obsah testů a her a velmi rychle a efektivně kontrolovat pochopení probraného učiva.

VIDEO ze školního prostředí

Často kladené dotazy

Kolik to stojí?

Základní set 8 stanovišť, které u vás nainstalujeme stojí 60.000 Kč bez DPH, dopravy a montáže. V této ceně máte samozřejmě bezplatný přístup k aplikaci iHřiště, která je ke stažení na Android i iOS. Dále můžete volně editovat a přidávat svůj obsah, přistupovat ke statistikám hraní a vyhodnocení výkonů. V ceně je zároveň zahrnuta i konzultace s námi na místě a rozmístění stanovišť na vámi zvoleném prostoru.

Musím vám poté platit předplatné?

Ne. V současné době zaplatíte jen jednou za pořízení a instalaci hřiště, které je následně vaše, napořád. I s přístupem k aplikaci a správě iHřiště.

Musí být dítě připojené na internet?

Při hraní venku není nutné připojení k internetu. Nemusíte se tedy bát, pokud na iHřiště nedosáhne školní Wi-Fi, či děti nemají mobilní připojení v telefonu. Hrát lze bez internetu. Jediná nutnost připojení k internetu je v momentu stažení aplikace. Dále při tom, když chcete zjistit, jak s děti při hrách vedli, protože je nutné přenést data z jejich telefonu do systému. To však mohou udělat až doma a vy výsledky následně uvidíte.

Jak drahé je udržovat iHřiště?

Údržba iHřiště je téměř beznákladová. Jediným výdajem je výměna baterií na jednotlivých stanovištích. Baterie zpravidla vydrží dva roky a o jejich stavu vás bude systém průběžně informovat. Náklad na výměnu jedné baterie je 80 Kč a pár minut práce pana školníka.

Jak si vytvořím vlastní obsah?

Tvorba vlastních testů a naučných stezek je jednoduchá. Na tomto odkaze naleznete všechny potřebné návody, které vás krok po kroku provedou KLIK. Zároveň jsme vám k dispozici na e-mailu a telefonu.

Jak se iHřiště napájí?

iHřiště je napájeno pomocí knoflíkových baterií, které vydrží zpravidla 2 roky a jejich pořizovací cena je 80 Kč i s DPH. Není tedy nutné mít venku zdroj napájení, ani ho složitě budovat.

Co se děje při instalaci iHřiště?

Instalace iHřiště je velmi sofistikovaná. Náš montážník na zvolených místech vybere vhodné objekty (stávají hřiště, lavička, nebo pergola) a v těchto místech jednotlivé vysílače ukryje. Na vámi vybraném místě tedy zůstane vše stejné, jen bude například lavička „vysílat“ signál potřebný k hraní iHřiště. Nikdo vám pozemek nerozjezdí, nemusí se nic dlouze stavět, zakládat a podobně.

Jak je nakládáno s daty uživatelů

Aplikace splňuje zásady zpracovaní a nakládáni s daty obou aplikačních storů a legislativy ČR + GDPR. Citlivé osobní údaje nijak nevyžadujeme (číslo OP, rodné číslo, apod), jen jméno a věk (ty nejsou citlivá) a ke všemu umožňujeme přístup jako host bez přihlášení. V aplikaci není žádná reklama ani žádný systém pro získávání dat pro ni. Jediná data, se kterými pracujeme jsou ty co nám uživatel dá (je to čistě na jeho volbě a nic z toho není tajné, ani email, jak si spousta lidí myslí) a data z odehrané hry/kvízu.

Co se stane s daty pokud zkrachujete?

Jedná se o český produkt, ze kterým stojí firma s 20 letou historií a velice dobrou kondicí, což je možno dohledat ve veřejných rejstřících. Stát se může vše, ale aplikace ve vydané verzi je volně stažitelná nezávisle na firmě, která ji umístila. Kdybychom zkrachovali, tak data budou patřit nejspíš konkurznímu správci, nebudou někde ve virtuálním prostoru přístupná ke zneužití.

Tvorba vlastních kvízů a naučných stezek

Kvízovka

Hra zaměřená na uspokojení zvědavosti a touze po vzdělání

 • miliony otázek a vědomostí z různých odvětví na jednom místě
 • otázky pro každou věkovou kategorii
 • interaktivní forma – Augmentová realita
 • možnosti využití při výuce a sestavení vlastního kvízu

Naučná stezka

Najdi správnou cestu a poznej něco nového.

 • rozvíjí orientaci v prostoru a plánování
 • určená všem věkovým kategoriím
 • motivační odměny
 • možnost zapojit více míst v rámci jedné lokality

Všechny materiály pro vyučující 

iHřiště materiály pro školy

Kontaktní formulář pro cenovou nabídku

Napište nám i pro bezplatnou a nezávaznou konzultaci.

  Pole označená * jsou povinná.

  Partnerem projektu pro oblast školství je AŠSK